Post

Aöf li öğrenciler için tek ders sınav duyurusu

Anadolu Üniversitesi açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelere kayıtlı, 2013-2014  öğretim yılında tek dersten başarısız olan ve bu dersini geçtiği takdirde mezun olabilecek  durumdaki öğrencilere tek ders sınavı yapılacaktır. Tek ders sınavı aşağıda belirlenen esaslar  çerçevesinde gerçekleştirilecektir. 
1. Kayıtlı olduğu bölüm/programda tüm dersleri alan ve tek dersten başarısız olduğu için  mezun olamayan öğrenciler tek ders sınavına girebilirler. 
2. Öğrencinin sınava gireceği tek derse 2013-2014 öğretim yılı güz veya bahar  döneminde kayıt yaptırmış olması gerekmektedir. 
3. Başarısız olduğu tek dersten (DZ), (YZ) harf notu alan öğrencilere tek ders sınav hakkı  verilmez. 
4. Uygulamalı dersler (laboratuvar, pratik çalışma ve benzeri uygulamalı dersler) için tek  ders sınav hakkı verilmez. 
5. Tek ders sınav notu dönem sonu sınavı notu yerine geçer. Başarı notu, dönem içi  notları ile tek ders sınav notunun yüzdelik bilgileri dikkate alınarak belirlenir. 
6. Tek ders sınavı sonucunda hesaplanan başarı notuna göre öğrencinin harf notu, ilgili  dönemde o dersten bağıl değerlendirme sonunda oluşan harf notu aralıkları dikkate  alınarak belirlenecektir. 
7. Her ne sebeple olursa olsun tek ders sınavına katılmayan veya katılamayan öğrenciler  için mazeret sınavı yapılmaz. Tek ders sınavına girmeyen öğrencilerin dönem sonu  harf notları geçerli olacaktır. 
8. Tek ders sınavı 20 Temmuz 2014 Pazar günü saat 14:00’de Adana, Ankara,  Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir,  Samsun, Trabzon, Van illeri ile KKTC/Lefkoşa ve cezaevinde olup tek ders  sınavına girebilecek öğrenciler için bulundukları illerdeki cezaevlerinde  gerçekleştirilecektir. 
9. 20 Temmuz 2014 Pazar günü tek ders sınavının yapılacağı illerde ve KKTC/Lefkoşa’da  bulunan AÖF büroları 10:00 – 15:00 saatleri arasında açık olacaktır. 
10. Tek ders sınavına girecek öğrencilerin sistemimizde kayıtlı olan sınav merkezlerine  göre sınav yapılacak illere atamaları aşağıda yer alan tablo kullanılarak Fakülte  tarafından yapılacaktır.
Öğrencilerimiz tek ders sınavına gireceği sınav ilini, 26-27  Haziran 2014 tarihlerinde TC kimlik/öğrenci numaraları ve şifreleri ile  http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresi “Açıköğretim Öğrenci Otomasyonu” linkinden  sayfalarına giriş yaparak, AÖF bürolarına bizzat giderek veya 444 10 26 nolu Öğrenci  Etkileşim Merkezi’ni araya

aöf tek ders aöf tek ders nezaman açıköğretim tek ders nezaman tek ders sınavı 2014

Yorumunlarınız

Email adresiniz yayınlanmayacak. * İşereti olan alanlar gereklidir.

Yorumlar

Media

cleaner80

10-11-14 19:52 fatih bey http://www.aofogrenci.org/iletisim.php adresinde soru formatının nasıl olacağı ile ilgili belge yayınladım. Oradan bakarak soru gönderebilirsiniz.

Media

fatih3408

10-11-14 02:05 Bende sitenize yardımcı olabilirim soru gönderebilirim fakat nasıl göndereceğim konusunda yardımcı olursanız elimden geleni yapmaya çalışırım.

Media

cleaner80

18-10-14 21:20 semra026 siteye göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Siteye göndermiş olduğunuz testleri en kısa sürede eklemeye çalışıcam. Daha önce dışarıdan test ekleme olayını düşünmediğim için şuana kadar testleri ekleyemedim. O nedenle birkaç düzenleme yapıp sizin gönderdiklerinizide eklemeye çalışıcam. İlginiz için tekrar teşekkür ederim.

Media

semra026

18-10-14 10:06 Öğrenci arkadaşlar Elinde test soru ve cevapları olanlarda siteye gönderirse veri tabanı kuvvetlenir aynı sorular üzerinde değilde farklı sorular üzerinde çalışma imkanı buluruz.Öğrenci arkadaşlarımdan rica ellerindeki soru ve cevapları üşenmeyerek siteye gönderiniz.Bizden sonraki öğrencilere de faydamız dokunur diye düşünüyorum.. Site yöneticileri Testleri gönderdiğimiz link sadece txt olarak gönderim yapmamızı sağlıyor. Word dosyası olarak göndereceğimiz bir mail adresi paylaşırmısınız... Siteniz için sizi kutluyorum. Keşke geçen yıllarda da sitenizi keşfetmiş olsaydım.

Media

semra026

18-10-14 10:01 İktisat Kamu maliyesi testleri gönderiyorum..Ne zaman yayınlanır?Bilgi verirmisiniz?

Media

cleaner80

04-07-14 22:35 Yorumları konular altından yapabilirsiniz. Yeni konu açmak şsterseniz blog ana sayfasındaki yeni konu linkinden sorularınızı paylaşabilirsiniz.

Media

cleaner80

01-07-14 16:14 Aöf Tek Ders testleri eklenmeye başlamıştır.

Online Sınav

İnternet sitemiz Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencilerinin derslerine online çalışabilmelerini sağlamak amacıyla kurulmuştur. Sitemize kayıt olmak ücretsizdir. Kayıt olduğunuz takdirde daha fazla özellikten faydalanabilirsiniz.